FA CUP: Chelsea rutinski do 2. kola, Mourinho opet u problemima

Nogometaši Chelseaja savladali su Nottingham Forest u meču 1. kola engleskog FA cupa rezultatom 2:0, dok je Tottenham kao gost samo remizirao protiv Middlesbrougha te će igrati ponovljeni meč na svom terenu.

Chelsea je do pobjede stigao golovima u prvom poluvremenu u kojem su Odoi i Barkley pogađali za Plavce, a zahvaljujući sigurnom vodstvu ekipa Franka Lamparda u nastavku je mirno kontrolisala prednost i na kraju stigla do pobjede.

Iznenađenje dana svakako je poraz Crystal Palacea na svom terenu od Derbyja rezultatom 1:0, dok će Tottenham nakon remija protiv Middlesbrougha rezultatom 1:1 morati igrati ponovljeni meč na svom terenu.

Pobjedu je upisao i Sheffield United koji je sa 2:1 bio bolji od AFC Fyldea na svom terenu, a u terminu od 15h remije su zabilježili još Bristol i Coventry (2:2), dok su pobjedu na gostujućem terenu ostvarili Northampton protiv Burtona sa 4:2, WBA protiv Charltona sa 1:0 i Barnsley protiv Crewea sa 3:1.