FA KUP: City rutinski protiv četvrtoligaša, United i Wolverhampton moraju na uzvrat

Ovaj vikend u Engleskoj se igraju utakmice trećeg kola FA kupa. Plasman u sljedeću faza natjecanja osigurali su Manchester City, Bournemouth, Leicester i Portsmouth.

Nogometaši Manchester City rutinski su svladali četvrtoligaša Port Valena na svom Etihadu rezultatom 4:1.

‘Građani’ su poveli u 19. minuti pogotkom Zinchenka, a gosti su u 35. izjednačili pogotkom Popea. U samom finišu prvog dijela Aguero vraća prednost domaćinima.

U nastavku je City s nova dva pogotka potvrdio plasman u četvrto kolo, a strijelci su bili mladi talenti Harwood-Bellis i Foden.

Plasman dalje osigurao je Leicester, koji je sa sigurnih 2:0 pobijedio Wigan, dok je Bournemouth potopio Luton s 4:0, a Portsmouth je u gostima kod Fleetwooda ostvario pobjedu s 2:1.

Susret bez golova odigrali su Wolverhampton i Manchester United. Ove dvije momčad odigrat će na Old Traffordu uzvratnu utakmicu.

Dosta utakmicama odigrano je ranije, a ostale su na rasporedu u nedjelju.