FA KUP: Norwich iznenadio Tottenham, City teže od očekivanog eliminirao drugoligaša

Manchester City i Leicester izborili su plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa u srijedu.

City je slavio na gostovanju kod drugoligaša Sheffield Wednesdaya s minimalnih 1:0, a pogodak odluke zabio je Aguero u 52. minuti.

Leicester je na svom terenu nadigrao drugoligaša Birmingham također s minimalnih 1:0, a plasman među najboljih osam ‘Lisicama’ je donio Ricardo Pereira u 82. minuti.

Norwich je izborio plasman u četvrtfinale nakon što je na gostovanju u Londonu svladao Tottenham boljim izvođenjem kaznenih udaraca sa 3:2 nakon što je utakmica završila 1:1.

Tottenham je poveo u 13. minuti pogotkom Vertonghena, a poravnao je Drmić u 78. minuti. U lutriji penala u junaka se prometnuo gostujući golman Krul koji je obranio dva udarca igračima Tottenhama.

Krul je pročitao pokušaje Parrotta i Fernandesa, dok je Lamela pogodio okvir vrata. U gostujućim redovima promašio je samo McLean.

Chelsea i Newcastle u utorak su se plasirali u četvrtfinale FA Kupa, izbacivši Liverpool i WBA. Dan ranije Arsenal je kao gost nadigrao trećeligaša Portsmouth sa 2:0.

Derby County i Manchester United igraju u četvrtak.