FA KUP: West Ham u finišu susreta dokrajčio Leeds, Liverpool i Tottenham slavili bez puno muke

Ekipa West Hama je u okviru FA Kupa savladala momčad Leedsa rezultatom 2:0, a ‘Čekićari’ su pobjedu osigurali u samom finišu susreta.

Od samog početka utakmice igralo se oprezno i bez puno rizika. Tako da smo prvi pogodak čekali čitavih 34 minuta, a tada je za West Ham pogodio Lanzini. Nakon pregledanja VAR-a zbog mogućeg ofsajda gol je priznat. Konačan rezultat prvog poluvremena glasio je 1:0.

U drugom dijelu nije bilo mnogo šansi, a ona najveća koja je prethodila i pogotku desila se u finišu susreta. Tada je Michail Antonio asistirao Jarrodu Bowenu koji je uspio matirati golmana gostiju za konačnih 2:0.

West Ham je ovom pobjedom nastavio svoje učešće u FA Kupu, dok se Leeds oprostio od ovog takmičenja.

U drugoj utakmici FA Kupa Liverpool je savladao momčad Shrewsburya rezultatom od velikih 4:1.

‘Redsi’ su očekivano bili mnogo bolji rival, no do prvog pogotka došli su iznenadno gosti kada je Daniel Udoh u 27. minutu loptu poslao u mrežu Liverpoola. Slavlje Shrewsburya nije dugo trajalo jer je već u 35. minutu mladi Kaide Gordon pogodio za izjednačenje.

Pred finiš prvog poluvremena izabranici Jurgena Kloppa su dobili jedanaesterac jer je igrač gostiju igrao rukom. Fabinho je mirno i precizno pogodio i preokrenuo rezultat. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1.

Tek u 78. minutu Liverpool je preko Roberta Firmina došao do trećeg gola na utakmici, a u samom finišu susreta Fabinho je postavio konačan rezultat od 4:1. Liverpool se plasirao u naredno kolo, dok je Shrewsbury ispao iz takmičenja.

Treća utakmica FA Kupa igrala se između domaćina Tottenhama i Morecambea, a ‘Spursi’ su slavili sa sigurnih 3:1.

U 33. minutu susreta gosti su iznenađujuće došli do vodstva, a tada je pogodio Anthony O’Connor. Do kraja prvog poluvremena Conteovi izabranici nisu uspjeli doći do poravnanja i na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Tottenham je na izjednačenje čekao do 74. minute kada je Harry Winks postigao golčinu iz slobodnjaka. Nakon samo desetak minuta Lucas Moura je nakon sjajnog solo prodora matirao golmana gostiju i preokrenuo rezultat.

Već u 88. minutu Harry Kane je pogotkom postavio konačan rezultat od 3:1. Ovim porazom momčad Morecambea je ispala iz FA Kupa, dok će Tottenham nastaviti svoje takmičenje.