Fantastična partija Gordića protiv CSKA, Đedović podbacio

Fantastični Nemanja Gordić nije bio dovoljan Cedeviti da napravi veliko iznenađenje u Zagrebu protiv ekipe CSKA iz Moskve.

Domaći tim je skupo prodao kožu protiv favorizovanog CSKA, ali je na kraju ipak presudilo veće iskustvo ruskog tima koji je upisao pobjedu rezultatom 76:72.

Nemanja Gordić bio je daleko najbolji pojedinac Cedevite na ovom susretu sa ubačenim 21 poenom. Gordić je za 26 minuta na parketu imao šut 4 od 7 za dva poena, 4 od 6 za tri poena a svemu tome dodao je i jedno pogođeno slobodno bacanje.

Kod gostiju su najbolji bili De Colo i Teodosić sa po četrnaest ubačenih poena.

Minhenski Bayern pretrpio je i drugi poraz u novoj sezoni Eurolige. Ovoga puta, Bavarce je u Minhenu rezultatom 81:74 porazio Armani Milano.

Bh. reprezentativac Nihad Đedović pružio je vrlo skromnu partiju za svoj tim ubacivši samo tri poena za 23 minuta provedena na parketu.

Pobjednički tim predvodili su Daniel Hackett i Joe Ragland sa po 16 poena, dok je iz redova Bayerna najbolju partiju pružio Schaffartzik koji je ubacio 15 poena.