Fantastična Roma na Olimpicu bolja od Napolija!

Nogometaši Rome nastavljaju sa fantastičnim partijama jer su u derbiju 11. kola Serije A na Olimpicu bili bolji od Napolija rezultatom 2:1.

Do vodstva je Roma stigla u 19. minuti. Preporođeni Nicolo Zaniolo postigao je fantastičan pogodak, a par minuta kasnije mogli su i do ubjedljivijeg vodstva.

Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru dosuđen je penal. Aleksandar Kolarov je šutirao, ali Meret je sjajno odbranio i ostalo je 1:0.

Zahvaljujući golmanu gostiju rezultatom kojeg je postavio Zaniolo otišlo se na desetominutni odmor.

Deseti minut nastavka nije donio ničeg dobrog za Napoli. Sudija Gianluca Rocchi ponovo pokazuje na “kreč”, a ovoga puta siguran izvođač je bio Vertout.

Uspio je Napoli da se vrati u meč. Milik je u 72. minuti pogodio za 2:1, ali do kraja promjene rezultata nije bilo i ostalo je 2:1 za Romu.

‘Vučica’ je trenutno treća na tabeli Serije A, dok je Napoli daleko od starog sjaja na razočaravajućoj sedmoj poziciji.