Fantastična Slovenija zadržala stopostotan učinak trijumfom nad Islandom

Rukometaši Slovenije pobijedili su u Malmeu u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva selekciju Islanda rezultatom 30:27.

Slovenci su odlično ušli u utakmici te su nakon polovine prvog poluvremena imali čak pet pogodaka prednosti. Islanđani su se potom trznuli te su vratili utakmicu u egal prije odlaska na odmor.

Međutim, nisu uspjeli nametnuti svoj ritam u drugom poluvremenu i na kraju je fantastična Slovenija došla do sigurne pobjede.

Najbolji u Sloveniji bio je Dean Bombač s devet pogodaka, a po četiri su postigli Blaž Bralogtinsek i Jure Dolenec. Vrijedne pomena su i odbrane Ferlina koji ih je skupio čak 15.

Bjarki Elisson je bio najbolji kod Islanda sa šest pogodaka, dok je Viggo Kristjanson postigao pet.

Slovenija je zadržala stopostotan učinak sa četiri boda u grupi, dok je Island bez bodova.