FANTASTIČNA UTAKMICA: Empoli remizirao sa Parmom 3:3!

Empoli je u okviru 26. kola talijanske Serie A ugostio Parmu sa kojom je podijelio bodove s obzirom da je nakon 90. minuta na semaforu bilo 3:3.

Utakmica nije krenula onako kako su domćini priželjkivali s obzirom da im je pobjeda bila prijeko potrebna da se izvuku iz donjeg dijela tabele. Pogodio je fenomenalni Gerivnho 13. minuti.

Empoli uspijeva izjednačiti kada je Dell’Orco pogodio za 1:1, a u samom finišu prvog poluvremena gosti su ponovo stigli do vodstva kada je Rigoni u sudijskoj nadoknadi pogodio za 2:1.

Empoli je u drugom poluvremenu krenuo po preokret, a u 59. minuti su nakon gola Caputa sa bijele tačke stigli do 2:2.

U 85. minuti gosti i treći put dolaze do vodstva, a Juraj Kucka je bio strijelac za 3:2 nakon što je glavni sudija dobio instrukcije iz VAR sobe poslije par minuta.

Empoli se nije predavao i u 91 minuti je stigao do izjednačenja, Krunić je šutirao, a njegov udarac je izblokiran i lopta se odbila do Matiasa Silvestrea koji pogađa za 3:3.