FANTASTIČNA UTAKMICA: Fiorentina u 101. minuti stigla do boda protiv Intera!

Nogometaši Fiorentine i Intera remizirali su u Firenci na Artemio Franchiju rezultatom 3:3 u meču 25. kola italijanske Serie A koji je trajao čak 103 minute.

Fiorentina je povela već u 16. sekundi susreta. Nakon akcije po desnoj strani nesretni De Vrij je poslao loptu u svoju mrežu za vodstvo domaćina rezultatom 1:0.

U 6. minuti na semaforu je stajalo 1:1. Nakon kornera Nainggolan je uposlio Vecina koji glavom pogađa za 1:1.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Politano je ostigao prelijep pogodak sa dvadesetak metara za vodstvo Nerazzurra, a u 52. minuti Perišić je pogodio iz penala za 3:1.

Činilo se kako će Inter zabilježiti treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu bez bivšeg kapitena Maura Icardija, no Fiorentina je uspjela stići do boda u nevjervatnom finišu.

Najprije je Fiorentini poništen pogodak u 60. minuti zbog faula, a potom je u 74. minuti Muriel postigao golčinu iz slobodnog udarca sa više od 30 metara za 3:2.

Veretout je izveo penal u 90+11., odnosno 101. minuti susreta i rutinski je matirao Handanovića za konačnih 3:3.