Fantastična utakmica: Werder nakon jedanaesteraca izbacio Borussiju!

Werder Bremen je u osmini finala Njemačkog kupa izbacio Borussiju Dortmund nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 2:4 (3:3).

Werder je već u petoj minuti susreta kada je Rashica pogodio mrežu domaćih. Ipak konačan rezultat regularnog dijela utakmice postavio je Reus duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, te se otišlo u produžetke. Prednost Borussiji donio je Pulišić golom u 105. minuti, ali je Pizarro u 108. minuti poravnao rezultati na 2:2 i vratio stvari na početak.

Ponovo je Borussija došla do vodstva od 3:2 u 113. minuti preko Hakimija i kada su svi mislili da će domaći nogometaši ostvariti pobjedu, u posljednjoj minuti drugog produžetka Harnik je donio šansu Werderu da preko penala prođe u narednu rundu takmičenja.