Fantastični Immobile u finišu srušio Bresciju i oborio rekord kluba

Ekipa Lazija ostvarila je pobjedu u meču 18. kola italijanske Serije A protiv Brescije u gostima rezultatom 2:1.

Brescia je bolje otvorila meč i već u 18. minuti stižu u pogodak. Dugu loptu poslao je Sabelli, Balotelli se odlično zagradio i oslobodio svog čuvara i onda preciznim udarcem pogodio za vodstvo svog tima i veliko oduševljenje domaćih navijača.

Domaći su prednost čuvali u narednih 20 minuta, ali onda sudija pokazuje na bijelu tačku i Ciro Immobile 18. golom u sezoni donosi poravnanje svom timu.

Brescia je bez obzira na igrača manje odlično igrala u nastavku, domaći tim je dobro zatvorio sve napade Lazija i činilo se da će na kraju osvojiti jedan bod, ali onda u 91. minuti Ciro Immobile postiže novi, 19. pogodak u ovoj sezoni, kojim je donio veliku pobjedu svom timu za ostanak u borbi za prvo mjesto.

Bila je ovo deveta uzastopna pobjeda za Lazio u Seriji A kojom su postavili novi klupski rekord kada je u pitanju vezanih pobjeda u domaćem prvenstvu.