Fantastični Mirza Teletović zatrpao koš Boston Celticsa!

Mirza Teletović ne misli stati! Seriju fantastičnih utakmica, koju je započeo u novoj godini, naš reprezentativac je nastavio i u duelu protiv Boston Celicsa. Iako su njegovi Phoenix Sunsi doživjeli novi ubjedljiv poraz rezultatom 103:117, Mirza je odigrao još jedan fantastičan meč.

Ekipa Bostona je vodila tokom cijelog meča, i nijednog trenutka njihova pobjeda nije došla u pitanje. Posebno su bili dominantni u prvom poluvremenu, i na odmor su otišli sa čak 21 poenom prednosti, 68:47.

U nastavku se malo Sunsi bude, te smo gledali nešto izjednačeniju košarku, ponajviše zahvaljujući Mirzi Teletoviću, koji je drugo poluvrijeme odigrao fantastično, ali, nažalost, nije imamo pomoć svojih saigrača. Na kraju su Celticsi došli do lagane i sigurne pobjede rezultatom 103:117.

Bh. reprezentativac je na parketu proveo nešto više od 21 minute, a ubacio je 22 poena, te je bio najefikasniji igrač utakmice. Mirza je još imao i dva skoka i jednu asistenciju. U pobjedničkoj ekipi istakli su se Kelly Oylnyk sa 21 poenom, te Thomas sa 19.