Fantastični Pjanić pogodio i dva puta asistirao u pobjedi Rome

U okviru 33. kola italijanske Serije A, Sassuolo je poražen na svom terenu od Rome rezultatom 0:3, a fantastičnu utakmicu odigrao je naš reprezentativac Miralem Pjanić.

Roma je odlično otvorila utakmicu protiv Sassuola, a povela je već u 8. minuti golom Doumbije, koji je nakon centaršuta bh. reprezentativca Miralema Pjanića loptu glavom poslao u mrežu domaćih.

Novu asistenciju Pjanić je upisao u 27. minuti utakmice kada je loptu dodao do Florenzija, koji je povisio vodstvo Vučice na 2:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Večerašnju fenomenalnu partiju, Pjanić je krunisao golom u 74. minuti za konačnih 0:3 u korist Rome. Naš reprezentativac zamijenjen je četiri minute prije kraja utakmice, a ovo mu je bio peti gol ove sezone u Seriji A.

Roma se nakon ove pobjede nalazi na trećoj poziciji sa 61 bodom, dok je Sassuolo na 15. mjestu sa 36 bodova.