Fantastični Prevljak briljira u Austriji, postigao dva gola za Liefering

U meču 25. kola druge austrijske lige, Liefering je pobijedio na svom terenu LASK rezultatom 3:1, a Smail Prevljak ponovo je odigrao fenomenalan meč.

Gosti su poveli u trećoj minuti preko Vujanovića, ali samo minutu kasnije izjednačio je Gugganig. Iako je naš novi mladi reprezentativac Smail Prevljak posljednji ubacio loptu u mrežu, gol je ipak pripisan Gugganingu prema podacima zvanične stranice Erste lige i oficijelne stranice Lieferinga.

Međutim, Prevljak je u 20. minuti postigao gol za vodstvo Lieferinga od 2:1. Konačnih 3:1 za Liefering postavio je večeras sjajni Prevljak u 48. minuti susreta.

Prevljak je odigrao svih 90 minuta za Liefering i pored dva postignuta gola dobio žuti karton. Ovo mu je bio 12 nastup i deseti gol ove sezone. Liefering se trenutno nalazi na drugoj poziciji sa 48 bodova koliko ima i prvoplasirani Mattersburg.