Fantastični Pulišić donio pobjedu Chesleaju na teškom gostovanju kod Burnleyja

Nogometaši Chelseaja je u sklopu 10. kola Premeirshipa upisala svoju četvrtu uzastopnu pobjedu, a danas su bili bolji od Burnleyja rezultatom 4:2.

Chelsea je puno bolje otvorio meč i od prve minute je bio bolji protivnik od Burnleyja, a u vodstvo stižu u 21. minuti kada Pulišić koristi grešku domaće odbrane i u karakterističnom prodoru lijevom nogom pogađa za 1:0.

U 45. minuti Pulišić koristi novu grešku odbrane Burnleyja u skoro preslikanom prodoru pogađa mrežu domaćina, ovaj put desnom nogom.

Svoj savršen hat-trick Pulišić je kompletirao u 56. minuti kada nakon prekida pogađa glavom i tako ostavlja rivale bez šanse za povratak.

U 58. minuti je Willian pogodio za 4:0, a jedino što je do kraja Burnley uspio napraviti su utješni golovi Rodrigueza i McNeila.

Ovom pobjedom Chelsea se popeo na četvrto mjesto na tabeli Premiershipa sa 20 osvojenih bodova, koliko ima i Leicester.