Fenerbahče izbacio Anderlecht iz Europske lige!

Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Anderlecht s 2:0 u četvrtom kolu skupine D Europske lige. Slavlje turskoj momčadi donijeli su Valbuena u 71. i Frey tri minute kasnije.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Fenerbahče je goste slomio u nastavku, kada je Mathieu Valbuena u 71. minuti pogodio za 1:0 nabacivši loptu, koja je prošla sve gostujuće igrače i ušla u mrežu.

Samo tri minute kasnije, Valbuena je oteo loptu gostima i namjestio pogodak Michaelu Freyu. Nakon toga je pocrvenio Anderlechtov Zakaria Bakkali, koji je u samo tri minute (76. i 79.) zaradio dva žuta kartona.

Fenerbahče je današnjom pobjedom učvrstio na drugo mjesto sa sedam bodova, dva manje i utakmicom više od vodećeg Dinama, dok je Anderlecht s jednim bodom i matematički ispao iz igre za prolazak skupine.