“Fenjeraš” savladao Real Madrid i zadržao šanse za opstanak!

Ekipa Rayo Vallecana upisala je minimalnu pobjedu protiv Real Madrida u susretu 35. kola španske La Lige na svom Campo de Futbol de Vallecas stadionu rezultatom 1:0.

U 22. minuti sudija Pablo Gonzalez Fuertes pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Adri Embarba koji matira golmana Courtoisa i donosi vodstvo svom timu.

U drugom poluvremenu obje ekipe imale su nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, no nisu bili precizni, pa je susret završio minimalnom i pomalo iznenađujućom pobjedom manjeg madridskog kluba.

Rayo Vallecano još uvijek ima teoretske šanse da opstane u La Ligi jer mu Girona tri kola prije kraja bježi šest bodova. Real Madrid je ostao na trećem mjestu sa deset bodova više u odnosu na Getafe.