Fenomenalni Chukwueze heroj Villarreala u Madridu: Nigerijac srušio Real na Bernabeuu i završio sve priče oko titule

Real Madrid je u 28. kolu španske La Lige na svom Santiago Bernabeu stadionu dočekao ekipu Villarreala te na kraju izgubio rezultatom 3:2 i definitivno otpao iz utrke za titulu.

Trener domaćeg tima, Carlo Ancelotti, evidentno je odlučio da odmori neke igrače. Tako je na klupi za rezerve ostavio Militaa, Valverdea, Modrića, Camavingu i Kroosa.

Real je prvi stigao do vodstva zahvaljujući autogolu Torresa već u 16. minutu susreta. Ipak, sjajni Chukwueze u 39. minutu zabija za poravnanje.

Na samom početku drugog poluvremena Vinicius pogađa za 2:1, ali uporni gosti preko Moralesa u 71. minutu ponovo stižu rezultatski minus, a onda potez utakmice. Chukwueze u 80. minutu postiže spektakularan pogodak za konačnih 3:2.

‘Kraljevi’ tako više i nemaju posebnog motiva u utakmicama La Lige, no itekako imaju u četvrtfinalu Lige prvaka protiv Chelseaja. S druge strane, tu je i finale Kupa Kralja protiv Osasune gdje uživaju status apsolutnog favorita.