Fenomenalni Palmer donio Chelseaju pobjedu protiv Newcastlea, očajni United i Tottenham poraženi u Londonu

271024Palmer

Danas su u terminu od 15 sati odigrane tri zanimljive utakmice devetog kola engleskog Premiershipa, a Chelsea je kod kuće savladao Newcastle rezultatom 2:1.

Poveo je Chelsea već u četvrtoj minuti preko Colea Palmera, ali je njegov pogodak poništen zbog minimalnog ofsajda. Ipak, pomoći za goste nije bilo u 18. minutu, kada je za 1:0 zabio Jackson.

Isak u 32. minutu susreta vraća ‘Svrake’ u igru na Stamford Bridgeu, da bi fenomenalni Palmer na otvaranju drugog poluvremena postavio konačnih 2:1.

Manchester United je u Londonu gostovao ekipi West Hama i doživio poraz rezultatom 2:1. Naime, ‘Čekićarima’ je u 74. minutu meča Summerville donio prednost, a Casemiro je poslije sedam minuta poravnao rezultat.

Međutim, West Ham je u 90. minutu dobio penal. Precizan sa bijele tačke bio je odlični Bowen, koji postavlja konačnih 2:1 i baca u nevjericu navijače velikana sa Old Trafforda.

Svoju utakmicu devetog kola ovog popodneva odigrali su i Crystal Palace i Tottenham. Domaćin je upisao minimalnu pobjedu u malom gradskom derbiju pogotkom Matete nakon pola sata igre.