Fenomenalni Sadiq odveo Partizan do trijumfa u Kazahstanu!

Nogometaši beogradskog Partizana kao gosti su pobijedili kazahstansku Astanu 2:1 u susretu drugog kola grupe L Europske lige.

Partizan je poveo iz prve prave prilike na susretu. Igrala se 29. minuta, domaći nisu uspjeli raščistiti gužvu nakon udarca iz kuta, Pavlović je asistirao, a Sadiq se odlično snašao i zabio za 0:1.

Rezultat se do kraja prvog dijela nije mijenjao, a ‘crno-bijeli’ su bili puno bolji protivnik i u nastavku utakmice.

Nakon nekoliko neiskorištenih prilika, u 73. minuti Partizan stiže do drugog pogotka. Natcho je proigrao Sadiqa koji se ponovno sjajno snašao i postigao pogodak za 0:2.

Imao je i nakon drugog pogotka Partizan dobre prilike preko Sadiqa i Natcha, ali nije uspio postići treći pogodak, a treba istaknuti da su Sadiqu u drugom dijelu poništena još dva pogotka.

Promašaji Partizana došli su na naplatu u 85. minuti kada je Sigurjonsson smanjio na 1:2. Ipak, srpska momčad je uspjela sačuvati vodstvo do kraja susreta i upisati prvu pobjedu u Europskoj ligi.

Partizan je na vrhu grupe L sa četiri osvojena boda, Manchester United je drugi s tri boda, AZ je treći s jednim bodom, dok je Astana posljednja bez bodova. Ipak, AZ i Manchester United tek trebaju odigrati svoj dvoboj drugog kola.