FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo: Al Ain prošao u četvrtfinale!

Al Ain se plasirao u četvrtfinale klupskog svjetskog prvenstva koje se ove godine održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Momčad hrvatskog trenera Zorana Mamića je četvrtfinale izborila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv novozelandskog Team Wellingtona. Utakmica je završila rezultatom 3:3, a nakon izvođenja kaznenih udarac Al Ain je slavio sa 4:3.

Al Ain je stekao pravo nastupa na prvenstvu kao prvak države domaćina, dok su Novozelanđani stigli kao prvaci Oceanije.

Team Wellington je već u prvom poluvremenu vodio sa senzacionalnih 3:0, a onda je Al Ain u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio na 3:1. Početkom drugog dijela Doumbia zabija za 2:3, a pet minuta prije kraja regularnog dijela Berg zabija za 3:3.

Al Ain će u četvrtfinalu igrati protiv afričkog prvaka Esperancea iz Tunisa, a pobjednika tog dvoboja u polufinalu ide na prvaka Južne Amerike River Plate.

U drugom četvrtfinalu igrat će meksička Chivas Guadalajara i pobjednik azijske Lige prvaka japanski Kashima Antlers, a nagrada za pobjednika je polufinalni susret s Real Madridom 19. decembra.

Utakmica za treće mjesto i finale na rasporedu su 22. decembra u Abu Dhabiju.