Real Madrid je osvajač Lige prvaka!

Večeras se u finalu Lige prvaka u Ukrajini sastali Liverpool i Real Madrid, a trofej je podigla ekipa Real Madrida nakon što su savladali Redse rezultatom 3:1, i tako potvrdili dominaciju na Europskom tlu.

Nevjerovatnu grešku je napravio Karius koji je Benzemi poklonio pogodak. Ko se ovome mogao nadati u finalu ovako jakog turnira. U 50. minuti je Real poveo sa 1:0.

U 55. minuti je Liverpool poravnao rezultat preko Manea. Pogodak kojem se najviše obradovao Karius koji je odahnuo nakon velikog, ogromnog kiksa koji je napravio par minuta ranije.

63. minuta je bila rezervisana za prelijep pogodak Balea koji je ušao samo par minuta prije. Odličan potez Zidanea, još bolji Balea koji je ovo finale učinio još zanimljivijim.

Real je do kraja utakmice rutinski iskontrolisao susret i osvojio svoju treću uzastopnu titulu i tako potvrdio svoju apsolutnu dominaciju koju je potvrdio Bale svojim novim pogotkom u 83. minuti za tačku na očajno veče Kariusa.