Finska svladala Armeniju i stigla na korak do plasmana na EURO!

Nogometaši Finske su u 8. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo svladali Armeniju 3:0 i stigli na korak do povijesnog plasmana na EURO.

Finska nikad u svojoj povijesti nije igrala na jednom velikom natjecanju. S nova tri boda stigla je na 15, pet više od BiH i Armenije.

Finci su poveli pogotkom Jensena u 31. minuti. Za nešto više od sat vremena igre domaći povećavaju prednost preko Pukkija. Isti je igrač u 88. minuti ponovno zatresao mrežu Armenaca te tako riješio pitanje pobjednika.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sad je u gotovo bezizlaznoj situaciji. Večeras od 20:45 gostuje kod Grčke i igra joj samo pobjeda, no i tada su izgledi ‘Zmajeva’ veoma mali.

U slučaju da BiH pobijedi Grčku, uoči pretposljednjeg kola imat će dva boda manje od Finske. Računica je jasna, momčad Roberta Prosinečkog mora pobijediti sve do kraja i nadati se da će Finska kiksati protiv Grčke u posljednjem kolu.