Fiorentina savladala očajni Milan i dovela Giampaola na ivicu otkaza

Nogometaši Fiorentine pobijedili su na San Siru u okviru šestog kola Serije A ekipu Milana rezultatom 3:1 i tako gurnuli slavni tim još dalje u slijepu ulicu.

Već u 14. minuti Violi se isplatila napadača igra. Bennacer je skrivio jedanaesterac nad Chiesom kojeg u pogodak pretvara Pulgar.

Kraj za Milan uslijedio je već u 55. minuti kada je Musacchio zaradio crveni karton nakon što je sudija Giacomelli pregledao VAR snimku. Vrlo brzo Donnarumma je vrhunski reagovao i odbranio šut Pulgara, a u 66. minuti Fiorentina je udvostručila prednost nakon gola Castrovillija.

Chiesa se iskupio osam minuta kasnije za promašen jedanaesterac kada je sjajno uposlio Riberyja koji smireno šalje loptu u mrežu za velikih 0:3. Milan je do kraja meča samo uspio preko fantastičnog Leaa smanjiti rezultat na konačnih 1:3.

Fiorentina se večerašnjom pobjedom probila na deveto mjesto Serije A, dok je Milan pao na 16. poziciju pa je Giampaolo na ivici otkaza.