Forest šokirao Liverpool na Anfieldu i odnio puni plijen, Haaland donio Cityju pobjedu protiv nezgodnog Brentforda

ForestLIV

Nogometaši Nottingham Foresta pobijedili su na Anfieldu u 4. kolu Premiershipa ekipu Liverpoola rezultatom 1:0 i tako favorizovanom domaćinu nanijeli prvi poraz u sezoni.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj inicijativa Liverpoola koji ipak nije bio dovoljno konkretan i nije stvorio dovoljan broj prilika pred golom gostiju koji nisu apsolutno ništa pokazali u napadu.

Slično je bilo i u nastavku susreta. Liverpool je jalovo napadao, a gosti su se napokon probudili te su u 72. minuti šokirali domaće. Elanga je asistirao Hudson-Odoiju koji fantastično pogađa za, ispostavit će se, konačnih 1:0 za Nottingham.

Liverpool je na drugom mjestu Premiershipa s tri boda manje od lidera Manchester Cityja, dok je Nottingham na četvrtoj poziciji. U narednom kolu današnji domaćin dočekuje Bournemouthom, dok će Nottingham gostovati Brightonu.

City je na Etihad stadionu pobijedio Brentford rezultatom 2:1 i to nakon preokreta.

Wissa je već u prvoj minuti doveo goste u vodstvo, a onda je uslijedio show standardno fenomenalnog Haalanda. Prvo je izjednačio u 19. minuti, a onda je u 32. na asistenciju golmana Edersona pogodio za preokret.

Do kraja utakmice nije bilo više promjena pa je ostalo 2:1 za City koji sada ima sve četiri pobjede iz prva četiri kola.