Fortuna Dusseldorf nakon 5 godina ponovo u Bundesligi!

Dva kola prije kraja prvenstva njemački drugoligaš Fortuna iz Dusseldorfa osigurao je plasman u elitni razred njemačkog nogometa nakon što je na gostovanju pobijedio Dynamo Dresden 2:1 i to golom u sudačkoj nadoknadi.

Fortuna sada ima nedostižnih deset bodova više od Holstein Kiela na trećem mjestu i osigurala je jednu od prve dvije pozicije koje direktno vode u Bundesligu. Drugu poziciju drži Nurnberg koji ima pet bodova manje od Fortune, ali i pet bodova više od Kiela. Dodajmo kako Nurnberg i Kiel imaju i utakmicu manje od momčadi iz Dusseldorfa, ali to ne može ugroziti Fortunino slavlje.

Junak utakmice u Dresdenu bio je Rouwen Hennings koji je postigao pogodak za pobjedu u sudačkoj nadoknadi utakmice. Gosti su poveli u devetoj minuti preko Floriana Neuhausa, a izjednačio je Moussa Kone u 64. minuti.