Francuska na krilima tinejdžera razbila Argentinu!

Francuska je u derbiju osmine finala ubjedljivo savladala Argentinu rezultatom 4:3, za što je najzaslužniji mladi napadač Mbappe. Francuzi čekaju boljeg iz duela Portugal Uruvgaj.

Prvo poluvrijeme je ponudilo veoma brz ritam sa mnogo trčanja na obje strane terena. Griezmann je u 9. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku, da bi samo nekoliko minuta nakon toga realizovao jedanaesterac nakon što je u kaznenom prostoru srušen Mbappe. U 40 minuti Di Marija prekrasnim udarcem pogađa gol Llorisa i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu Argentina je krenula opasnije što je donijelo rezultate. Messijev udarac je u gol francuza skrenuo Mercado, i tako kompletirao preokret svoje selekcije. Golijada se nastavila u 57. minutu projektilom Pavarda, pa su stvari vraćene na početak.

Tada na scenu stupa mladi Mbappe koji sa svoja dva pogotka stavlja tačku na ovu utakmicu i šalje argentince kući, a Messi nije uspio skinuti prokletstvo, jer se opet nije uspio upisati u strijelce u nokaut fazi Mundijala. Rezultat je u sudijskoj nadoknadi smanjio Aguero.