Francuska nadigrala Hrvatsku i osvojila Svjetsko prvenstvo!

U velikom finalu  u Moskvi koplja su ukrstile selekcije Francuske i Hrvatske. Osvajač 20. Svjetskog prvenstva je Francuska, nakon što je nadigrala Vatrene rezultatom 4:2.

Mario Mandžukić je nakon jednog prekida matirao svog golmana i tako dobio prednost Francuskoj. Subašić nije imao promil šanse da zaustavi ovaj odbijanac svog kolege.

Ivan Perišić je u 28. minutu vratio stvar na početak, kada je u velikoj gužvi raspalio po lopti te tako savladao Llorisa za erupciju 15.000 hrvata na Lužnjikiju.

Griezmann je s bijele tačke u 38. minuti opet doveo Trikolore u vodstvo. Treba istaći da je sudija Pitana odluku o kaznenom udarcu donio uz pomoć VAR tehnologije.

U 59. minuti Francuska stiže do velike prednosti. Paul Pogba je uhvatio Subašića na krivoj nozi i to je 3:1 za Trikolore, koji nastavak utakmice mogu odigrati nešto laganije.

Ipak, tu golijadi nije bio kraj. U 65. minuti Mbappe kruniše svoj odličan trunir fenomenalnim prizemnim udarcem sa 20tak metara koji je završio u mreži Vatrenih.

Mandžukić je iskoristio kardinalnu grešku Llorisa i pogotkom dao neku nadu da mogu do izjednačenja. Velika greška golmana Tottenhama.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je tako Francuska došla do svoje titule Svjetskog prvaka kojom su potvrdili jačinu i širinu fenomenalnih momaka koje ima u svom rosteru.