LIGA NACIJA: Francuska preokretom slavila protiv Njemačke!

Najzanimljiviji susret večerašnjeg programa Lige nacija igran je u Parizu gdje je Francuska ugostila Njemačku. Izbornik Elfa Joachim Low napravio je čak promjena u sastavu u odnosu na susret s Nizozemskom (0:3).

Njemačka je povela u 14. minuti pogotkom Tonija Kroosa iz kaznenog udarca. Glavni krivac za pogodak bio je Paul Pogba, koji je prvo izgubio loptu pa igrao rukom u kaznenom prostoru.

Nakon brojnih promašaja, Deschampsova je momčad uspjela doći izjednačiti u 62. minuti kada je Antoine Griezmann fantastično zabio glavom na asistenciju klupskog suigrača Lucasa Hernandeza.

Francuzi su do preokreta došli u 80. minuti nakon drugog pogotka Griezmanna, koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Glavni sudac Milorad Mažić pokazao je na bijelu točku nakon što je Mats Hummels srušio Blaisea Matuidija.

Treba naglasiti kako se radi o spornoj odluci srpskog suca jer  jer se radilo o kontaktu dvojbenog intenziteta. Bilo kako bilo, Francuska slavi velik trijumf, dok Njemačka pada u još dublju krizu.

Francuska je današnjom pobjedom učvrstila prvo mjesto skupine 1 sa sedam bodova, Nizozemska je druga s četiri boda manje, a Njemačka se nalazi na dnu sa samo jednim osvojenim bodom.