Francuska savladala Australiju u utakmici za trećo mjesto na SP u Kini!

Košarkaška reprezentacija Francuske pobjedom protiv Australije rezultatom 67:59 osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Prvo poluvrijeme obje ekipe odigrale su izuzetno loše u napadu i viđen je ogroman broj bezidejnih napada, promašaja iz čistih situacija i na kraju, jako mali broj poena.

Koliko su lošu prvu dionicu odigrali i jedni i drugi govori podatak da je rezultat na poluvremenu glasio 31:20 u korist Australije.

U drugom poluvremenu ipak je viđena druga slika. Odmah na početku nastavka Francuska je anulirala prednost Australaca, a u posljednjoj dionici u potpunosti su nadigrali ovu reprezentaciju i upisali su na kraju sigurnu pobjedu.

Francuska je ovom pobjedom tako osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini. Za zlatnu medalju će se od 14:00 boriti Španija i Argentina.