Freiburg nemoćan u Minhenu, Bayern na Allianz Areni upisao drugu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige!

Nogometaši Bayerna upisali su i drugu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige, a danas je na Allianz Areni savladana ekipa Freiburga sa uvjerljivih 2:0.

U prvom poluvremenu vidjeli smo totalnu inicijativu Bayerna u smislu posjeda lopte, ali je gostujući tim itekako znao šta radi. Svjesno su igrači Freiburga stali iza lopte i dobro se branili.

No, kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, na scenu je stupio Harry Kane. Bayern je u 38. minutu dobio penal, a koji u pogodak pretvara engleski napadač.

U nastavku dosta sličan ritam, ‘Bavarci’ su kontrolisali posjed, dok je gost tražio šansu iz tranzicije. Ipak, minhenski velikan je sve dileme okončao u 78. minutu, kada je Thomas Muller postavio konačnih 2:0.

Vrijedi spomenuti i to da je u sedmom minutu sudačke nadoknade i Freiburg dobio penal zbog igranja ruom Palhinhe. Međutim, isti nije iskoristio Holer i ostalo je 2:0.