Veliki preokret Manchester Cityja i pobjeda u derbiju protiv Arsenala!

U 17. kolu engleskog Premiershipa veliki derbi na Etihadu igrali su Manchester City i Arsenal. Građani su slavili pobjedu rezultatom 2:1 nakon preokreta, jer su gosti iz Londona vodili nakon prvog poluvrmena.

Arsenal je došao do vodstve već nakon pet minuta igre. Sjajnu akciju Tobdžija završio je rutinski Theo Walcott i to nakon odlične asistencije Alexisa Sancheza. Odmah nakon primljenog gola veliku rpiliku za City propustio je Raheem Sterling.

Čim se krenulo sa igrom u drugom poluvremenu građani stižu do izjedančenja. Lory Sane je u 47. minuti umakao čuvarima i matirao nemoćnog Čecha za ludilo na tribinama Etihada. City je nakog gola krenuo u napade istom žestinom.

To im se isplatilo u 71. minuti kada stižu do potpunog preokreta. Sterling je na desnoj strani prihvatio dugu loptu De Bruynea, izlomio Monreala i sjajnim udarcem u bliži ugao prevario Čecha.