Gareth Bale ostavio pustoš u Izraelu, važna pobjeda Walesa

Gareth Bale je postigao dva pogotka u drugom poluvremenu čime je uz pogodak Aarona Ramseya Wales ostvario pobjedu koja mu je obezbijedila vodeću poziciju u grupi B kvalifikacija za Euro 2016.

Izrael je dočekao susret u Haifi kao prvoplasirana ekipa sa tri pobjede u prva tri susreta. Gareth Bale je asistirao kod pogotka Arona Ramseya koji je donio vodstvo gostima pred sami kraj prvog poluvremena.

Fudbaler Real Madrida je ubrzo nakon pauze udvostručio prednost Walesa kada je iz slobodnjaka postigao lijep pogodak. Bale je bio „krivac“ za isključenje Izraelskog defanzivca Eytana Tibija, a onda postavio i konačan rezultat  3:0 u 77. minuti utakmice.

Ekipa Chrisa Colemana sada ima tri pobjede i dva remija u grupi B, i sada je na prvoj  pozciji sa 11 bodova, dva više od Izraela.

U slijedećem kolu Wales dočekuje Belgiju, a već sada je na dobrom putu da se nađe na jednom velikom takmičenju, prvi put nakon 1958. godine.