Nestvarna odbrana Kaspera Schmeichela protiv West Hama! Geni su čudo!

U 29. kolu engleske Premier lige fantastičnu utakmicu na Olimpijskom stadionu u Londonu odigrali su West Ham i Leicester. Aktuelni šampion nastavio je sa sa sjajnim igrama pod vodstvom novog trenera, a nakon historijskog plasmana u četvrtfinale Lige prvaka, danas su savladali i Čekićare.

Lisice su slavile sa 3:2, što je bila njihova treća uzastpona pobjeda u Premier ligi od kada je na trenersko mjesto došao Craig Shakespeare. Leicester je sjajno otvorio utakmicu i golovima Mahreza u 5. i Hutha u 7. minuti došao do velike prednosti. Bio je to ujedno i jubilarni 500. pogodak Lisica u Premier ligi.

Lanzini je u 20. minuti majstorski iz slobodnjaka smanjio na 2:1, da bi dva gola prednosti na poluvremenu gostima osigurao Jamie Vardy u 38. minuti. Ayew je u 63. minuti smanjio na 3:2 i ponovo unio neizvjesnost u utakmicu.

Tim Slavena Bilića je do boda mogao stići u sudijskoj nadoknati utakmice, ali fenomenalni Kasper Schmeichel je u 92. minuti čudesno odbranio udarac Carrolla sa samo 5 metara i donio veliku pobjedu svom timu. Otac Peter je sigurno ponosan. Geni su čudo!