GENIJE: Messi neodbranjivim udarcem utišao Wanda Metropolitano!

Prvo poluvrijeme velikog derbija 14. kola La Lige pripalo je domaćoj ekipi koja je pod reflektorima Wanda Metropolitano stadiona ugostila Barcelonu.

Atletico Madrid nije iskoristio niz prilika koje su im omogućili gosti iz Katalonije i najviše zbog toga se na desetominutni odmor otišlo rezultatom 0:0.

Barcelona je stidljivo prijetila preko Piquea kada je iskusni defanzivac pogodio okvir gola, a izdvaja se i kontroverzna odluka arbitra Lahoza iz 40. minute.

Ivan Rakitić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali je sudija negirao negodovanje navijača i domaćih igrača.

U nastavku susreta viđeno je jo nekolicina dobrih prilika, a Barcelona je stigla u vodstvo tek u samom finišu susreta.

Leo Messi je u prepoznatljivoj akciji iskoristio prostor i nakon sjajne asitencije matirao Oblaka i utišao stadion u Madridu.