Genoa pobjedom pogurala Veronu prema Serie B!

Genoa je u sklopu 34. kola talijanske Serie A na domaćem terenu bila bolja od pretposljednje Verone kojoj spas od ispadanja postaje sve dalje i dalje. Domaćin je slavio s 3:1 i tako dodatno pogurao goste prema drugoj ligi.

[ads1]

Već na otvaranju susreta Genoa je došla u vodstvo kada je Medeiros matirao golmana i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor. U nastavku utakmice, gosti su zaigrali nešto bolje, i to je rezultiralo poravnjanjem na 1:1 u 64. minutu kada je sa 11 metara pogodio Romulo. Ipak, u 78. minuti rezervista Bessa ponovo donosi prednost svom timu. U sudijskoj nadonkadi veteran Pandev je postigao golčinu kola za konačan rezultat od 3:1.

Genoa je nakon ovog kola na visokoj i sigurnoj 11. poziciji, dok je Verona u problemima na predzadnjem mjestu sa samo 25 bodova.