Giroud je spasilac Arsenala: Topnici nadoknadili tri gola protiv Bournemoutha!

Olivier Giroud je spasilac Arsenala! Francuski napadač je postigao gol u drugom minutu sudijske nadoknade, te tako Tobdžije stižu do čarobnog izjednačenja protiv Bournemoutha, iako su gubili sa 3:0.

[ads1]

Arsenal je na gostovanju kod Bournemoutha imao ogromna tri gola zaostatka sve do 70. minute utakmice, da bi u ludoj završnici, kakvu nam samo Premier liga može ponuditi, na kraju ipak stigao do jednog boda.

Iako gaji šampionske ambicije, Arsene Wenger može da bude zadovoljan sa ovim bodom, s obzriom kako su njegovi fudbaleri igrali tokom većeg dijela večerašnje utakmice. Domaćin je rano došao do prednosti.

Daniels i Wilson su pogađali u razmaku od samo tri minute, ekspresno šokiravši Topnike. Kada je Fraser u 58. minuti pogodio za 3:0 činilo se da gostima nema spasa. Ali, tek tada se Arsenal probudio i režirao veliki povratak.

Sanchez i Perez su pogodili u 70. i 75. minuti, da bi Olivier Giroud u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao sjajan gol glavom za vrijedan bod. Tobdžije sada imaju osam bodova zaostatka za vodećim Chelseajem, koji ima i utakmicu manje.