Godine su samo broj: Fenomenalni Joaqin sa 38 godina na leđima zabio hat-trick protiv Bilbaa

Nogometaši Real Betisa savladali su ekipu Atletico Bilbaa na izuzetno teškom gostovanju rezultatom 3:2.

16 kolo La Lige ostat će upamćeno po fenomenalnom Joaqinu koji je ispisao historiju. 38-godišnjak je najstariji igrač u historiji lige koji je na jednom meču zabio tri pogotka.

Vremešni Joaquin je već u drugoj minuti odlično pratio akciju svoje ekipe, lijepo se snašao u šesnaestercu i donio Betisu prednost. U 11. minuti fantastično je šutirao iskosa s lijeve strane i od stativu poslao loptu iza leđa golmana Athletica.

Treći pogodak došao je u 20. minuti. Joaquin je pretrčao 60 metara nakon kontre svoje ekipe i rutinski poslao loptu iza leđa Simona.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli smanjiti rezultat. Athletic je pogađao preko Williamsa s bijele tačke (44) i Berchichea u 75. minuti susreta.