Gol o kojem će se pričati! Remek djelo Xherdana Shaqirija protiv Hulla!

Nakon četiri uzastopna poraza Stoke City je konačno došao do pobjede. U okviru 33. kola engleske Premier lige na svom Britannia stadionu Lončari su ugostili ekipu Hull Cityja i slavili pobjedu rezultatom 3:1.

Domaćin je poveo u 6. minuti. Shaqiri je lijepo proigrao Marka Arnautovića koji sa ivice kaznenog prostora silovito šutira i postiže sjajn gol, čime je postao najuspješniji Austrijanac u Premiershipu sa 22 postignuta pogotka. U 51. minuti gosti dolaze do poravnanja, a strijelac je bio Maguire.

Novo vodstvo domaćinu u 69. minuti donosi Peter Crouch nakon sjajnog centaršuta Waltersa. Pobjedu Stokea devet minuta prije kraja je potvrdio Xherdan Shaqiri pravim remek djelom sa dvadesetak metara.