Golčina Mbappea i majstorija legendarnog Modrića donijeli Realu trijumf na zahtjevnom gostovanju u Vigu!

191024Modrić

Nogometaši Real Madrida večeras su na gostovanju u Vigu uz dosta muke savladali Celtu rezultatom 2:1 u utakmici 10. kola španske La Lige.

Zaista smo u Vigu imali priliku pogledati sjajan meč Celte i Reala, a već u osmom minutu su domaći zaprijetili preko Swadberga čiji je udarac Courtois odbranio. Samo minutu kasnije na drugoj strani pokušaj Valverdea odlazi u ruke golmana Celte.

Ipak, nije bilo spasa za Guaitu u 20. minutu. Kylian Mbappe je postigao spektakularan pogodak sa 20-ak metara za 0:1 nakon što mu je asistirao Camavinga. Međutim, to nije pokolebalo domaće koji su imali ozbiljne prilike u nastavku.

Bellingham je na početku drugog poluvremena imao odličan solo prodor, da bi na kraju šutirao proed gola protivnika. Kazna za taj promašaj došla je u 52. minutu, a Swadberg je sada bio precizan za poravnanje.

Carlo Ancelotti je zatim u 64. minutu napravio izmjene i u igru ubacio Luku Modrića. Upravo fenomenalni Hrvat poslije samo dva minuta od ulaska bilježi fantastičnu asistenciju za Viniciusa koji postavlja konačnih 1:2.

Pravo je čudo kako Celta ove noći nije osvojila barem jedan bod, ali ruku na srce, nevjerovatno Thibaut Courtois je po ko zna koji put bio na visini zadatka.

Real Madrid drugi je na tabeli La Lige sa 24 osvojena boda koliko ima i lider Barcelona. No, Katalonci svoj meč 10. kola igraju tek sutra. Celta je 10. sa 13 bodova.