Četvrtak, 16.08.2018.

Golčina Nemanje Matića protiv Crystal Palaca izabrana za gol mjeseca u Unitedu!

Srpski reprezentativac i defanzivni vezni Manchester Uniteda, zasluženo je dobio nagradu koju klub dodjeljuje za gol mjeseca, nakon što je na spektakularan način pogodio protiv Crystal Palaca.

Utakmica protiv Palacea za Manchester je trebalo biti odrađivanje posla. Ali kako to obično biva u ekipi Josea Mourinha, zvijezde skupocjenog tima su na jedvite jade uspjeli pobijediti nevjerovatnim preokretom u drugom poluvremenu.

Gubili su Đavoli na poluvremenu sa 2:0, pa su u drugom poluvremenu odlučili ubaciti u brzinu više i postići 2 pogotka, ali se nisu time zadovoljili. U samom finišu utakmice Nemanja Vidić je raspalio loptu kako samo on zna i umije i postigao efektan pogodak na opšte iznenađenje svih na stadionu. Očekivano, taj gol je upravo izabran za gol mjeseca, jer je i pored majstorije, taj poduhvat Matića vrijedio važna 3 boda za njegov tim.