Golčina Nemanje Matića protiv Crystal Palaca izabrana za gol mjeseca u Unitedu!

Srpski reprezentativac i defanzivni vezni Manchester Uniteda, zasluženo je dobio nagradu koju klub dodjeljuje za gol mjeseca, nakon što je na spektakularan način pogodio protiv Crystal Palaca.

[ads1]

Utakmica protiv Palacea za Manchester je trebalo biti odrađivanje posla. Ali kako to obično biva u ekipi Josea Mourinha, zvijezde skupocjenog tima su na jedvite jade uspjeli pobijediti nevjerovatnim preokretom u drugom poluvremenu.

Gubili su Đavoli na poluvremenu sa 2:0, pa su u drugom poluvremenu odlučili ubaciti u brzinu više i postići 2 pogotka, ali se nisu time zadovoljili. U samom finišu utakmice Nemanja Vidić je raspalio loptu kako samo on zna i umije i postigao efektan pogodak na opšte iznenađenje svih na stadionu. Očekivano, taj gol je upravo izabran za gol mjeseca, jer je i pored majstorije, taj poduhvat Matića vrijedio važna 3 boda za njegov tim.