GOLIJADA BARCE: Ivan Rakitić postigao spektakularan pogodak!

Barcelona je u sklopu trećeg kola španjolske Primere pobijedila Huescu s 8:2! Kataloncima je bila potrebna pobjeda od pet golova razlike kako bi preuzeli prvo mjesto ljestvice od Real Madrida.

Barcelona je uoči početka utakmice organizirala manju svečanost za svoje igrače koji su na Svjetskom prvenstvu ostvarili značajniji uspjeh. Tako su navijačima predstavili svoje medalje Thomas Vermaelen (Belgija), Ousmane Dembele Samuel Umtiti (Francuska) te Ivan Rakitić (Hrvatska).

U utakmici punoj pogodaka Huesca je senzacionalno prva povela pogotkom Cucha u trećoj minuti. Za samo nešto više od deset minuta rezultat je poravnao Leo Messi, svojim trećim ovosezonskim pogotkom. Huesca je tako postala 37. momčad u ligi  kojoj je Messi zabio, što je i rekord španjolskog prvenstva.

Barcelona je ubrzo povela autogolom Pulida u 24. minuti susreta. Na 3:1 povisio je Luis Suarez u 39. minuti, a susret je u neizvjesnost vratio Gallar tri minute kasnije.

Valverdeova momčad je odlično otvorila drugo poluvrijeme, Ousmane Dembele je povećao prednost u 48. minuti, zatim je Ivan Rakitić sjajnim pogotkom u 52. minuti osigurao pobjedu Barci. Do kraja susreta u strijelce su se još upisali Messi, Jordi Alba i Suarez.