Golijada na Allianz Areni: Bayern u završnici slomio Heidenheim!

Bayern München plasirao se u polufinale Njemačkog kupa pobjedom nad Heidenheimom rezultatom 5:4.

U golijadi na Allianz Areni u Münchenu Goretzka je doveo Bayern u vodstvo u 12. minuti i činilo se da će ovo biti rutinska pobjeda za momčad koju vodi Niko Kovač.

Međutim, nakon što je Sule dobio izravan crveni karton u 15. minuti stvari su se zakomplicirale za Bayern.

Heidenheim je do preokreta stigao prije kraja prvog poluvremena. Glatzel je u 26. minuti pogodio za 1:1, a kapetan Schnatterer u 39. minuti doveo drugoligaša u vodstvo 2:1.

Kovač je u drugom dijelu u igru uveo Lewandowskog i Comana, što se pokazao kao pravi potez. Prvo je Muller u 53. minuti izjednačio na 2:2, a tri minute kasnije Lewandowski je pogodio za 3:2.

Gnabry je u 65. minuti pogodio za 4:2 i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No, neumorni gosti su stigli do novog izjednačenja golovima Glatzela u 74. i 77. minuti (penal) za 4:4.

Ipak, Lewandowski je iz kaznenog udarca u 84. minuti postavio konačnih 5:4 i odveo Bayern u polufinale Njemačkog kupa.