GOLIJADA NA MAKSIMIRU: Dinamo deklasirao Rudeš, Hajrović zabio škaricama!

Utakmicom na Maksimiru između vodećeg Dinama i zadnjeg Rudeša počeo je proljetni dio sezone HNL-a.

Nogometaši Nenada Bjelice pokazali su odličnu formu i deklasirali gradskog rivala Rudeš 7:2.

Dinamo je poveo 2:0 golovima Izeta Hajrovića iz pete i osme minute. Ponajbolji igrač Dinama do drugog pogotka došao je prekrasnim udarcem preko glave kojim je svladao nemoćnog gostujućeg vratara.

Na 3:0 povisio je Bruno Petković. Tomislav Štrkalj smanjio je zaostatak Rudeša u 22. minuti. Golijadu u prvom poluvremenu završio je Dinamov Amer Gojak golom u 40. minuti.

Mislav Oršić postigao je hat-trick u nastavku (56, 60, 64) čime je domaća momčad otišla na velikih 7:1. Štrkalj se do kraja susreta još jednom upisao u strijelce i ublažio poraz zabivši drugi gol za Rudeš.

Dinamo s 48 bodova ima 14 bodova prednosti pred prvim pratiteljima. Drugi Osijek, koji je odigrao utakmicu manje, ima 34 boda, kao i treća Lokomotiva.