Golijada u Münchenu: Bayern izbacio Hoffenheim i izborio četvrtfinale

Bayern München plasirao se u četvrtfinale njemačkog Kupa nakon što je u susretu osmine finala na Allianz Areni nadigrao Hoffenheim rezultatom 4:3.

Hoffenheim je poveo već u osmoj minuti autogolom Boatenga, a samo četiri minute kasnije i gosti su zabili autogol (Hubner).

U 20. minuti Bayern je okrenuo rezultat u svoju korist pogotkom Mullera, da bi u 36. minuti Lewandowski poentirao za 3:1.

Kada je Lewandowski zabio svoj drugi gol na susretu u 80. minuti činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No, uporni Hoffenheim je golovima Daboura u 82. i drugoj minuti sudačke nadoknade smanjio na 4:3. Ipak, za potpuni povratak nije bilo vremena.

Bayer Leverkusen se plasirao u četvrtfinale pobjedom protiv drugoligaša Stuttgarta rezultatom 2:1. Među osam najboljih plasirao se i Union Berlin koji je u gostima svladao četvrtoligaša Verl rezultatom 1:0.