Gonzalo Higuain zabio za Milanovu pobjedu protiv SPAL-a!

U posljednjoj utakmici 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio SPAL s 2:1.

Nakon četiri utakmice Gattusova momčad je napokon je došla do prvenstvene pobjede.

SPAL je šokirao San Siro i poveo u 13. minuti. Bivši igrač Milana Andrea Petagna primio je dugu loptu Czioneka i s ruba kaznenog prostora matirao Donnarummu.

Milan je ekspresno izjednačio nakon što je Samu Castillejo iskoristio neopreznost protivničke obrane. Španjolskom veznjaku ovo je drugi gol za Rossonere u Serie A.

Za potpuni preokret i vodstvo Milana pobrinuo se Gonzalo Higuain u 64. minuti. Argentinski napadač je razornim udarcem iz blizine svladao gostujućeg vratara.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, a u samoj završnici Milan je ostao s igračem manje nakon što je Suso zaradio drugi žuti karton.

Milan je ovom pobjedom skočio na peto mjesto ljestvice s 31 bodom, jednim manje od četvrtoplasiranog Lazija dok je SPAL ostao 16. sa 17 bodova.