Goropadni Real na Viniciusov pogon zdrobio Dortmund, Stuttgart šokirao Juventus

221024Vinicius

Još sedam susreta 3. kola grupne faze Lige prvaka odigrano je večeras, a najuzbudljivije je bilo u dvoboju Reala i Dortmunda u kojem je Kraljevski klub slavio sa 5:2 nakon velikog preokreta.

Vidjeli smo dva potpuno različita poluvremena ovog susreta, s obzirom na to je u prvom s dva pogotka Dortmund šokirao Madriđane, ali uslijedio je njihov spektakularan povratak u nastavku.

Malen i Gittens su golovima u 30. i 34. minuti donijeli ogromno vodstvo gostima, imali su oni još nekoliko vrlo dobrih prilika za treći gol u završnici, ali ih nisu iskoristili.

Nastavak je donio potpuno bolju igru Reala, koji brzo stiže do izjednačenja. Prvo Rudiger u 60. minuti smanjuje na 2:1, a već tri minute kasnije bilo je 2:2.

Mrežu Dortmunda je ovaj put zatresao Vinicius, a nakon naknade VAR provjere pogodak je priznat i Real je stigao do izjednačenja.

U 83. minuti Vazquez prolazi po desnoj strani i snažnim udarcem matira Kobela za 3:2, da bi u zadnjim minutama Vinicius s dva gola kompletirao svoj hat-trick za konačnih 5:2.

Do ogromna tri boda je stigao Stuttgart u Torinu, gdje je srušio favorizirani Juventus slavivši s minimalnih 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Toure u 93. minuti.