Građani ponizili Shakhtar, Hoffenheim u sudijskoj nadoknadi do boda!

Manchester City je lako izašao na kraj sa gostima iz Donetska s obzirom da su im mrežu napunili do samog vrha, dok je znatno zanimljiviji meč viđen u Francuskoj.

Pored Gabriela Jesusa koji je zabio tri pogotka, utakmicu je obilježio i Raheem Sterling sa pogotkom i asistencijom, ali i najbizarnijim kaznenim udarcem u historiji takmičenja. David Silva i Mahrez su također bili strijelci po jednog pogotka.

Hoffenheim je odigrao remi na gostovanju u Lyonu. Rezultat je bio 2-2, a poveli su domaćini u 19. minuti utakmice preko Nabila Fekira, da bi nepunih deset minuta kasnije Tanguy Ndombele pogodio za povećanje vodstva.

U 65. minutu hrvatski napadač Kramarić pogodio je za smanjenje rezultatata, da bi u sudijskoj nadoknadi izuzetno zanimljivu utakmicu krunisao Pavel Kaderabek za konačnih 2-2.