Gradski derbi u punom sjaju: Real Madrid ostao bez pobjede protiv Atletica u 95. minuti susreta

RealATM

Nogometaši Atletica i Real Madrida remiziralu su 1:1 u velikom madridskom derbiju, a susret je obilježio i desetominutni prekid.

Kraljevi su od početka bili bolji rival, imali su nekoliko solidnih pokušaja u prvom poluvremenu, ali mreže su mirovale.

Konačno, bolju igru gosti su krunisali u 64. minuti. Vinicius je majstorski prošao i centrirao s lijeve strane, a u kaznenom prostoru najbolje se snašao Eder Militao koji je zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Nakon toga uslijedile su nemile scene i desetominutni prekid meča. U 70. minuti sudija Busquets Ferrer prekinuo je susret ​​i poslao igrače u svlačionicu zbog ubacivanja predmeta s tribina prema golmanu Reala Thibautu Courtoisu.

Kada je susret nastavljen, Atletico je bacio sve karte u napad. Lino je imao sjajnu šansu, ali je Courtois odbranio, da bi u 95. minuti Wana Metropolitano proključao.

Angel Correa je umakao odbrani Reala i poslao loptu u mrežu, ali pogodak je priznat tek nakon pregleda VAR-a za 1:1.

Real je nakon ovog kola na drugoj poziciji La Lige sa 18 osvojenih bodova, a Atletico je poziciju ispod sa dva boda manje od večerašnjeg rivala.

Atletico Madrid u narednom kolu gostuje Real Sociedadu, dok će Real dočekati Villarreal.