Granada šokirala Barcelonu i preuzela vrh Primere!

U dvoboju petog kola španjolske Primere Granada je na svom terenu svladala Barcelonu 2:0.

Branitelja naslova su srušili Ramon Azeez pogotkom već u drugoj minuti, te Vadillo iz penala u 66. minuti nakon što je Vidal igrao rukom.

Barcelona je odigrala ispod očekivanja upisavši drugu utakmicu u nizu u kojoj nije dala pogodak. Protiv Borussije Dortmund se izvukla igrajući 0:0, no Granada je iskoristila svoje šanse.

Kataloncima je to već drugi poraz ove sezone nakon što je prvenstvo otvorila porazom od Athletic Bilbaoa u prvom kolu, a ima i remi kod Osasune (2:2).

Villarreal je nadigrao Valladolid 2:0, a preostale dvije subotnje utakmice između Atletico Madrida i Celte, te Levante i Eibara završile su bez pogodaka.

U nedjelju je na rasporedu derbi kola između Seville i Real Madrida.

Na tablici vode Granada, Sevilla i Atletico sa po deset osvojenih bodova, no Sevilla ima susret manje.